“Śmiech przez łzy. Opowieść o Adolfie Dymszy, Dodku” – spotkanie autorskie z Elżbietą Draczyńską

Plakat informujący o spotkaniu autorskim z Elżbietą Draczyńską

Dnia 18 listopada 2021 roku, w siedzibie Biblioteki im. Pawła Hulki-Laskowskiego w Żyrardowie przy ul. Mostowej 1 (Centrala) odbyło się  spotkanie autorskie z Elżbietą Draczyńską, współautorką książki “Śmiech przez łzy. Opowieść o Adolfie Dymszy, Dodku”.

Spotkanie, będące okazją do zaprezentowania książki w roku, w którym przypada już 121 rocznica urodzin Adolfa Bagińskiego (pseudonim Dymsza), cieszyło się dużym zainteresowaniem. Autorkami biografii są matka (Zuzanna Szydłowska) i córka (Elżbieta Draczyńska) spokrewnione z artystą, które przez 27 lat tworzyły opowieść, w której przedstawiły Dymszę od strony prywatnej. Elżbieta Draczyńska, historyk z wykształcenia, kontynuując dzieło matki, odnowiła kontakty z bliższą rodziną aktora. Owocem tych wysiłków jest zbiór opowieści o tym, jak pamiętały jego osobę córki i wnuki.

Spotkanie uświetnił występ Macieja Klocińskiego, który oprawą muzyczną świetnie wpisał się w klimat spotkania.

Stolik na którym leżą książki pt.: "Śmiech przez łzy. Opowieść o Adolfie Dymszy, Dodku"

Mężczyzna i mówiąca kobieta na tle białej ściany

Kobieta trzymająca książkę

Publiczność w maskach siedząca na krzesłach w niewielkiej sali