Spotkanie z pisarką i miłośniczką Kresów Katarzyną Węglicką – “Znane i nieznane literackie szlaki na Kresach”

Niewielka sala wypełnina słuchaczami, tablica, ekran, prelegent i prelegentka

Mickiewicz powoływał się na wielkiego Goethego, który sugerował, że aby poznać poetę, trzeba pójść do jego kraju. Trudno o właściwsze słowa. Nie można zrozumieć twórczości naszych wieszczów, nie wędrując ich śladami: Krasińskiego na niegdysiejszych szańcach Św. Trójcy na Podolu, szukając ścieżek Mickiewicza na Nowogródczyźnie, ale też na całym, pełnym czaru Polesiu, gdzie jeszcze dzisiaj można wziąć udział w obrzędzie „dziadów”, pojechać do żmudzkich Burbiszek rodzinnym śladem Kornela Makuszyńskiego, zaglądając na Laudę Sienkiewicza czy przemierzyć dolinę Issy, rzeki dzieciństwa Miłosza i Wańkowicza.

Na Kresach znajdziemy literackie szlaki i te znane i te, o których nikt już nie pamięta.  Będziemy mogli nimi przewędrować dzięki najbliższemu spotkaniu w żyrardowskiej Bibliotece. Przewodnikiem była Katarzyna Węglicka – pisarka, znawczyni Kresów, historyk sztuki.

Spotkanie odbyło się dnia 7 kwietnia 2022 roku o godzinie 18.00, przy ul. Mostowej 1, w siedzibie Biblioteki.

Plakat informujący o spotkaniu autorskim a Katarzyną Węglicką

Spotkanie autorskie, sala wypełniona publicznością, prelegenci

Ciemna sala, slajd na tv, prelegentka siedząca za biurkiem

Autorka podpisująca swoje książki