Wolne lektury – darmowy dostęp do wielu lektur szkolnych

wpis w: AKTUALNOŚCI | 0

Napis wolnelektury.pl na białym tle

Wolne Lektury to biblioteka internetowa, w której zbiorach znajduje się wiele lektur szkolnych dostępnych za darmo. Znajdziemy tam kilka tysięcy pozycji nie objętych obecnie prawem autorskim, w związku z czym można je zgodnie z prawem bezpłatnie przeglądać, słuchać, pobierać, udostępniać innym i cytować. Mamy do wyboru kilka formatów (HTML, TXT, PDF, EPUB, MOBI, FB2) razem z opracowaniem – przypisy, możliwość wyszukiwania według motywów, odsłuchiwania tekstów.

Biblioteka oferuje dostęp do kilkuset audiobooków, czytanych przez aktorów takich jak: Danuta Stenka, Jan Peszek, Andrzej Chyra, Paulina Holtz, Andrzej Seweryn czy Adam Fidusiewicz, nagranych w formatach MP3 i Ogg Vorbis oraz w formacie DAISY (dostosowanym do potrzeb osób słabowidzących, niewidomych oraz osób mających trudności z czytaniem).

Korzystanie z biblioteki ułatwia również istnienie bezpłatnej aplikacji mobilnej dostępnej do użytku w systemach Android oraz iOS.