Strona WWW

Maj, czerwiec 2013 r. - ścieżka edukacyjna dla dzieci

 
 
 

W 2013 r. mija 60 lat od śmierci Juliana Tuwima – jednego z najpopularniejszych poetów dwudziestolecia międzywojennego – oraz 100 lat od jego poetyckiego debiutu: publikacji wiersza Prośba w Kurierze Warszawskim. Daty te stały się powodem ustanowienia przez Sejm RP roku 2013 – Rokiem Tuwima (obok niego patronami 2013 są jeszcze kompozytor Witold Lutosławski i chemik Jan Chochralski).

 

Najmłodszym Tuwim znany jest przede wszystkim jako autor znakomitych, ponadczasowych wierszy, m.in.: Lokomotywa, Ptasie radio, Okulary, Słoń Trąbalski, Bambo, Kotek, Abecadło, Rzepka. 

W ramach obchodów Roku Tuwima biblioteka zaplanowała ścieżkę edukacyjną pt. LOKOMOTYWA. Obejmie ona, w maju i czerwcu br., pięcio i sześciolatki, a po wakacjach również dzieci starsze. Głównym celem projektu jest zapoznanie dzieci z twórczością Juliana Tuwima – w szczególności z jego arcydziełem dadaistycznym Lokomotywa – a także podkreślenie roli jaką w ich życiu pełną książki i biblioteka. 

 Joanna Janus

Autorka projektu Joanna Janus – pracownik oddziału dla dzieci i młodzieży Centrali MBP (prywatnie autorka wierszy i ilustracji dla dzieci) 

 

Zobacz zdjęcia z warsztatów...

Kliknij na miniaturkę, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij "zamknij", aby wyjść.

 
 
Powrót