KURS KOMPUTEROWY DLA OSÓB 60+

BEZPŁATNY KURS KOMPUTEROWY

Edycja 3

10 godzin praktycznych zajęć dla początkujących

Projekt kursu oparto - kierując się chęcią zagwarantowania obowiązujących standardów w zakresie treści szkolenia - na wymaganiach Europejskiego Certyfikatu Umiejętności Komputerowych – ECDL.

Kurs nie wymaga umiejętności i wiedzy na temat nowoczesnych technologii.

Uczestnik kursu po zakończeniu zajęć, ma zagwarantowaną możliwość ćwiczeń indywidualnych w czytelni komputerowej pod opieką bibliotekarza.

Realizacja programu obejmuje 5 spotkań po 2 godz. zegarowe, podczas których uczestnicy wykonują przede wszystkim zadania praktyczne.

Kurs zakończony zostanie uzyskaniem zaświadczenia wystawionego przez MBP.

Program obejmuje:

- podstawową wiedzę o budowie komputera: najważniejszych elementach systemu komputerowego, urządzeniach zewnętrznych (klawiatura, mysz, monitor, drukarka);

- korzystanie z ekranu systemu Windows z wykorzystaniem „myszy”;

- funkcjonowanie i budowa interfejsu, pulpitu, ikon, folderów Mój komputer, Kosz, Moje dokumenty;

- usuwanie, kopiowanie, przenoszenie plików i folderów;

- wykorzystanie edytora tekstu do tworzenia nowego dokumentu, otwieranie już istniejącego i zapisywanie nowych dokumentów, wybieranie rozmiaru i typu czcionki, korzystanie z pasków narzędzi oraz zmiany wyglądu tekstu;

- wykonywanie operacji na blokach tekstu: kopiowanie, przenoszenie, usuwanie;

- obsługę programu Internet Explorer, budowę przeglądarki, linków tekstowych i graficznych do poruszania się pomiędzy stronami;

- pocztę elektroniczną, budowę adresu e-mail, a także obsługę programu pocztowego, w tym wysyłanie wiadomości z załącznikami.

Miejsce: Centrala MBP, ul. Mostowa 1 (Czytelnia internetowa)

Terminy:  Edycja Letnia 2014 - zakończona

Zgłoszenia: osobiście lub tel. 46 855 40 67

Zapraszamy

Trzecia edycja kursu komputerowego pod hasłem Senior e-Obywatelem, dobiegła końca.

W dniach 22-26 września ostatnia, czwarta grupa uczestników, wzięła udział w tygodniowych zajęciach prowadzonych przez naszego bibliotekarza - Panią Katarzynę Motyl.

Specjalnie przygotowany program kursu przewidywał naukę obsługi komputera od podstaw, ponadto uczestnicy zajęć poznali działanie programu do edycji tekstu, zasady obsługi poczty elektronicznej i Internetu.

Wszyscy kursanci otrzymali od Biblioteki pamiątkowe zaświadczenia potwierdzające uzyskaną wiedzę i umiejętności.

zobacz zdjęcia...

Kliknij na miniaturkę, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij "zamknij", aby wyjść.