30.04.2014 r. - warsztaty dla dzieci

.

Nauka w codzienności - ciekawostki świata natury -

pompowanie wyobraźni

Michał Zawadka jest autorem bajek dla dzieci oraz twórcą programu warsztatowego „Edukacja przez wyobraźnię”. Jest założycielem wydawnictwa Mind&Dream. Jego hobby to retoryka, sztuka słowa, osiąganie założonych celów.

Niecodzienna formuła pracy z dziećmi jest wynikiem i połączeniem wieloletniego doświadczenia w pracy scenicznej, estradowej, telewizyjnej, pracy z mikrofonem, sztuki dziennikarskiej, a przede wszystkim pasji bycia rodzicem.

[źródło: www.forum.blizejprzedszkola.pl]

W trakcie warsztatu, poprowadzonego przez autora w naszej Bibliotece, zaproszone dzieci (SP nr 4) miały okazję wziąć udział w doświadczeniach, które przyniosły im wiele ciekawych wniosków. Okazało się bowiem, że to natura dostarcza ludziom szeregu rozwiązań naukowych i technicznych. Uczniowie do tej pory nie zdawali sobie sprawy, jak wiele przedmiotów codziennego użytku, np. suwak, rzep, koparka, wywodzi się z natury (m.in. z budowy zwierząt i roślin).

Michał Zawadka namawiał dzieciaki do samodzielnego obserwowania natury i do odważnego eksperymentowania. Przekonywał również, że nie należy zrażać się popełnionymi błędami, które wcale nie oznaczają porażki, ale przeciwnie, stanowią ważny krok w poszukiwaniu nowatorskich rozwiązań.

MŁODYM ODKRYWCOM POLECAMY:

Mądrość z natury / Michał Zawadka ; il. Tomasz Soin.
     [Warszawa]: Mind & Dream Michał Zawadka, 2012.

Książka jest dostępna w Oddziale dla dzieci, ul. Mostowa 1

zobacz zdjęcia z warsztatów...

Kliknij na miniaturkę, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij "zamknij", aby wyjść.