oCzytany Żyrardów – Noc Bibliotek 2021

Grafika - napis Noc Bibliotek 8 października 2021 Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Żyrardowie hasło Czytanie wzmacnia

W piątek 8 października 2021 z okazji Nocy Bibliotek, Biblioteka Fabryczna była otwarta dla zwiedzających, włącznie z pokojami, które normalnie pozostają zamknięte. Do godziny 22.00 można było zapoznać się ze starym księgozbiorem dawnej Biblioteki Robotniczej, prześledzić drogę książki od momentu zakupu do chwili włączenia jej do zbiorów udostępnianych czytelnikom. Młodsze dzieci mogły zagrać w magnetyczne rzutki i zakręcić kołem fortuny, wygrywając cukierki i książki.

Kulminacyjnym punktem imprezy był wieczorny turniej żyrardowskich szkół podstawowych. W Literackim Bingo wzięły udział trzyosobowe reprezentacje sześciu szkół. Zmagając się o tytuł najbardziej oCzytanej Szkoły 2021 w mieście, podczas dynamicznej rozgrywki uczniowie odpowiadali na pytania dotyczące literatury dziecięcej i młodzieżowej.

Stół, na nim gra Bingo, obok stoi trzech mężczyzn i kobieta, jedna kobieta siedzi

Dzieci siedza przy stole, kobieta stoi i tłumaczy zasady gry

Trzy osoby siedzą za stołem, mężczyzna stoi i przemawia

Trzy młode osoby siedzą przy stole pochylając się nad kartką

Trzy młode osoby siedzą przy stole

Zwycięską okazała się być reprezentacja Szkoły Podstawowej nr 3 w Żyrardowie. Główną nagrodą był pakiet książek do biblioteki szkolnej oraz karty upominkowe dla zawodników. Pozostałe reprezentacje także zabrały ze sobą książki do bibliotek, a wszyscy uczestnicy otrzymali upominki od przedstawicieli miasta.

Dziękujemy wszystkim zaangażowanym i mamy nadzieję, że… do zobaczenia za rok!

Pięć osób stoi na tle ściany z cegieł i napisu Biblioteka Fabryczna

Zdjęcia pozyskane dzięki uprzejmości Życie Powiatu Żyrardowskiego