Strona WWW

Grupa Klepsydra

 

         
 

  

 

W 2008 roku, przy Centrali MBP w Żyrardowie, zawiązał się społeczny komitet doraźnego wsparcia Biblioteki w działaniach na rzecz pozyskiwania doda- tkowych środków na zakup nowości wydawniczych. Duże zainteresowanie zrealizowanym projektem spowodowało, że   zespół osób złożony z czytelników i bibliotekarzy, nadal kontynuuje swoją działalność pod nazwą Grupa Klepsydra 

 

W latach 2009-2012 podstawową formą działań, obok corocznych kiermaszów książek, były (obecnie zawieszone) zbiórki pieniężne do puszek kwesta- rskich, rozmieszczonych we wszystkich placówkach MBP.

 

Od roku 2013 skoncentrowano się na całorocznych zbiórkach używanych książek, i organizacji w oparciu o nie, majowych Kiermaszów Antykwarycznych. W ich trakcie do puszki kwestarskiej, w zamian za wybraną pozycję, osoby zainteresowane wsparciem MBP, wrzucają dobrowolne datki.

 

 

Zebrano łącznie:15.620,81 zł.

 
Wszystkie środki, zebrane w ramach prowadzonych działań, są na bieżąco wpłacane do kasy Biblioteki z przeznaczeniem na zakup nowości (książek, filmów, audiobooków) dla dzieci, młodzieży i osób dorosłych.

 

Wszystkie  zbiórki pieniędzy - zgodnie z przepisami prawa – są rejestrowane.

 

 

  

 
 
Powrót