2020.10.15

COVID 19 - ZASADY WYPOŻYCZANIA

KOMUNIKAT

Wszystkie placówki MPBP obowiązuje codzienna przerwa sanitarna w godz. 13:45-14:15 (środy 11:45-12:15). Przerwa przeznaczona jest na wietrzenie pomieszczeń i dezynfekcję powierzchni.

ZASADY WYPOŻYCZANIA ZBIORÓW

Do biblioteki czytelnicy wchodzą zgodnie z limitem przewidzianem dla konkretnej placówki.

Obowiązkowo należy osłaniać maseczką nos i usta, dokonać dezynfekcji rąk oraz utrzymywać dystans min. 1,5 m od innych użytkowników.

Okresy na jakie wypożyczane są zbiory nie ulegają zmianie.

Odbiór zamówionych i zarezerwowanych pozycji powinien nastąpić nie później niż w ciągu 3 dni (po upływie tego terminu zamówienia są automatycznie anulowane).

Czytelnicy nie mają dostępu do usług świadczonych na miejscu (prasa, księgozbiór podręczny, stanowiska internetowe) z powodu braku możliwości zapewnienia przez Bibliotekę wymaganego dystansu.

Wszystkie obostrzenia są czasowe i obowiązują do odwołania.

Za utrudnienia przepraszamy