Feryjne warsztaty literacko-plastyczne z cyklu “Zatopione miasto”

Grupa dzieci i trzy dorosłe osoby na tle regałów z książkami

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego.

Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna im. Pawla Hulki-Laskowskiego w dniach 10-11 lutego, miała przyjemność gościć u siebie dzieci na literacko-plastycznych warsztatach feryjnych z cyklu “Zatopione miasto”.

Razem z dziećmi, bawiąc się różnymi technikami plastycznymi, tworzyliśmy wspólną księgę obrazkową. Naszym tematem przewodnim była baśń inspirowana balladą „Świteź” Adama Mickiewicza, której wydarzenia i nastrój, wzbogacone dziecięcą wyobraźnią, zostały oddane na papierze.

Było literacko, było malarsko i było wesoło. Miło nam było lepiej poznać naszych młodych czytelników, z których każdy okazał się niezwykłą indywidualnością. Agata, Tosia, Zosia, Alfred, Franek i Olaf – dziękujemy Wam za mile spędzony czas i – do zobaczenia!

Dwóch chłopców maluje farbami siedząc przy stole
Dwie dziewczyny stoją przy stole z artykułami plastycznymi, śmieją się i dłonie składają w serce
Mężczyzna w masce antywirusowej rozmawia z chłopcem na temat jego pracy plastycznej
Chłopiec i dziewczynka stoją przy stole i malują