Zaproszenie do udziału w uroczystości wręczenia nagród w konkursie „Zatopione Miasto”, 12 maja 2022 r.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego.

Konkurs „Zatopione Miasto” – wręczenie nagród

alt=

Miasto zostało zatopione, a baśń o tym – napisana. Wśród wielu dobrych opowieści, znalazły się te szczególne, których świat przedstawiony żal było opuszczać. A śród tych szczególnych ta, którą czytało się najlepiej i ta, którą zapamiętuje się na długo, i ta, do której trzeba się było uśmiechnąć, i ta…

Nadszedł więc czas, aby poznać i uhonorować uczestników konkursu – dotąd schowanych za godłami – których wyobraźnia i pióro wywarły na nas duże wrażenie.

Biblioteka ma przyjemność zaprosić na uroczyste wręczenie nagród, wyróżnień i upominków laureatom oraz uczestnikom konkursu na baśń literacką pt. „Zatopione Miasto”, inspirowaną balladą „Świteź” Adama Mickiewicza.

Uroczystość odbędzie się dnia
12.05.2022 r. (czwartek) o godz. 18:00
w Żyrardowie – „Biblioteka Fabryczna”, ul. 1 Maja 52.

Laudacje wygłoszą członkinie Jury: Bożena Gąsiorowska, Marlena Chodor i Karolina Kuran.