Zatopione Miasto – finał konkursu na baśń literacką

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego.

Zatopione Miasto – finał konkursu na baśń literacką

Dnia 12 maja 2022 roku w Bibliotece Fabrycznej odbyło się uroczyste wręczenie nagród laureatom oraz osobom wyróżnionym w konkursie na baśń literacką pt. „Zatopione Miasto”.

To kolejna odsłona wydarzeń organizowanych przez Bibliotekę w ramach cyklu przedsięwzięć zatytułowanego „Zatopione Miasto” a przygotowanego z okazji obchodów 200-lecia wydania „Ballad i romansów” Adama Mickiewicza – co podkreślił Dyrektor MPBP Jerzy Naziębło otwierając uroczystość. Podczas uroczystości Biblioteka gościła w swoich progach zastępcę Prezydenta Miasta Żyrardowa Adama Lemiesza oraz przedstawicielkę Jury – panią Marlenę Chodor. Skład Komisji Konkursowej stanowili: Bata Balik /Z-ca Dyrektora Biblioteki, sekretarz/, Marlena Chodor /juror/, Bożena Gąsiorowska /juror/, Karolina Kuran /juror/, przewodniczył dr Jerzy Naziębło /Dyrektor Biblioteki/.

Dyrektor MPBP Jerzy Naziębło, wspólnie z gośćmi, wręczył nagrody laureatom, a pracujący na stanowisku bibliotekarza Paweł Szlaga, odczytał tekst najwyżej ocenionej baśni. Poza regulaminem przyznana została Nagroda Specjalna Bibliotekarzy, którzy zaprezentowali fragment wybranego utworu we własnej interpretacji. W roli aktorskiej zaprezentowali się: Katarzyna Bezoń, Katarzyna Motyl oraz Paweł Szlaga.

Lista nagrodzonych:

Kategoria wiekowa 18+

• Anna Piliszewska LOBELIA /Wieliczka/ (nagroda)
  • Tadeusz Charmuszko WODNIK /Suwałki/ (wyróżnienie)
  • Jacek Kalinowski KALILEUSZ /Grębocice, pow. polkowicki/ (wyróżnienie)

Kategoria wiekowa 15-17 lat

• Weronika Kędra VAILLA /Wiskitki/ (nagroda)
  • Oliwia Górecka ZNAK GRAFICZNY nr 9 /Żyrardów/ (wyróżnienie)
  • Zuzanna Kuran SUZANKAE /Radziejowice/ (wyróżnienie)

Kategoria wiekowa 12-14 lat

• Mateusz Matak SZLACHETNY RYCERZ /Żyrardów/ (nagroda)
  • Gabriela Wąsikowska DIUNA 9 /Żyrardów/ (wyróżnienie)
  • Michalina Bielak MISIA /Radziejowice/ (wyróżnienie)

Nagrodę żyrardowskich bibliotekarzy „Złote Pióro” otrzymała Oliwia Górecka ZNAK GRAFICZNY nr 9/Żyrardów.

Dziękujemy wszystkim zaangażowanym za wkład pracy, wrażenia artystyczne, a wszystkim obecnym za miłą atmosferę jaką stworzyli podczas podsumowania konkursu. Jednocześnie zapraszamy już na wakacyjne warsztaty dla dzieci oraz wrześniowe Narodowe Czytanie – nadal powiązane z tematem ballad i romansów Adama Mickiewicza.

[FinalTilesGallery id=’1′]