Rozstrzygnięcie konkursu MÓJ ŻYRARDÓW. Gdzie te stare dobre czasy!?

grafika, postać dziewczynki na tle panoramy miasta z czerwonej cegły

Paweł Hulka-Laskowski (1881-1946) był myślicielem, pisarzem, tłumaczem literatury obcej, publicystą, religioznawcą. Z charakteru społecznik, wspierał żyrardowskich robotników w relacjach z wielką fabryką lniarską oraz niósł im wiedzę w formie kursów i udostępniania księgozbioru.

W ramach programu obchodów Roku Pawła Hulki-Laskowskiego, żyrardowska Biblioteka zorganizowała konkurs na najlepszą miniaturę literacką i plastyczną, w oparciu o tekst zaczerpnięty z książki “Mój Żyrardów” autorstwa żyrardowskiego pisarza.
Przed Państwem książka – miniatura, na którą złożyły się dwie zwycięskie prace konkursowe.
Gratuluję Laureatkom, a Czytelnikom życzę przyjemnego zgłębiania całej twórczości wybitnego żyrardowianina.
dr Jerzy Naziębło
dyrektor żyrardowskiej Biblioteki

Prace nagrodzone:
W KATEGORII MINIATURA LITERACKA
Karolina Kuran “Pod jednym niebem”
W KATEGORII MINIATURA PLASTYCZNA
(oraz ilustracja na okładkę)
Łucja Bezoń “Na placu”

DO POBRANIA praca konkursowa (PDF)

Biurko przykryte zielonym suknem, na nich ramki ze zdjęciami i rękopis

Gabinet Hulki Laskowskiego, mężczyzna na tle niebieskiej ściany, po prawej stronie stoikilka osób zwróconych profilem do fotografującego

Gabinet Hulki Laskowskiego, regał ze starymi książkami, biurko i kilka osób

Dwie kobiety na tle regału ze starymi książkami, jedna z nich czyta na głos

Przemawiająca kobieta w gabinecie Pawła Hulki Laskowskiego

Dwie rozmawiające kobiety na tle starego drewnianego kredensu

Plakat konkurs na miniaturę plastyczna i literacką Mój Żyrardów Gdzie te stare dobre czasy!?