Mała książka – Wielki człowiek

Zapraszamy dzieci w wieku przedszkolnym (4-6 lat) do odwiedzenia naszej Biblioteki i wzięcia udziału w kolejnej edycji projektu „Mała książka – wielki człowiek” Instytutu Książki. Projekt skierowany jest nie tylko do dzieci, ale również do ich rodziców i ma na celu upowszechnianie dostępu do bezpłatnych, wartościowych książek. W założeniu ma stanowić zachętę do wspólnego czytania oraz regularnego odwiedzania biblioteki przez całe rodziny.

Każde dziecko w wieku przedszkolnym (4–6 lat), które odwiedzi bibliotekę biorącą udział w projekcie, otrzyma w prezencie Wyprawkę Czytelniczą, a w niej: książkę „Krasnal w Krzywej Czapce” dostosowaną pod względem formy i treści do potrzeb przedszkolaka oraz Kartę Małego Czytelnika. Za każdą wizytę w bibliotece, zakończoną wypożyczeniem minimum jednej książki z księgozbioru dziecięcego, Mały Czytelnik otrzyma naklejkę, a po zebraniu dziesięciu zostanie uhonorowany imiennym dyplomem potwierdzającym jego czytelnicze zainteresowania.