Cyfrowa Wypożyczalnia Publikacji Naukowych Academica

Logo Academica Wypożyczalnia

W Filii nr 2 przy ul. Wittenberga 3 już jest dostępna darmowa Cyfrowa Wypożyczalnia Publikacji Naukowych Academica, umożliwiająca zdalne korzystanie ze zbiorów cyfrowych Biblioteki Narodowej. Dzięki temu, użytkownicy MPBP w Żyrardowie również mają możliwość dostępu do ponad 3 milionów publikacji z różnych dziedzin wiedzy, w tym najnowszych – objętych ochroną prawa autorskiego.

Ta ogromna baza wiedzy, daje dostęp do literatury naukowej i popularnonaukowej osobom zamieszkującym w dużym oddaleniu od ośrodków akademickich. W zasobach Academiki znajdziemy nie tylko książki, ale także artykuły z czasopism. System pozwala użytkownikom na przeszukiwanie zasobów, rezerwację obiektów, wyświetlanie publikacji oraz tworzenie notatek do obiektów.

Z cyfrowej wypożyczalni Academica mogą korzystać biblioteki, szkoły, uczelnie wyższe, instytuty badawcze, muzea, archiwa oraz inne instytucje udostępniające zasoby biblioteczne czyniąc z niej ważne narzędzie do nauki, pracy badawczej i dydaktycznej.

Podręcznik czytelnika CWPN ACADEMICA

Regulamin Użytkownika Cyfrowej Wypożyczalni Publikacji Naukowych Academica