Wieczór z poezją

19 października 2023 roku w Centrali Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Żyrardowie odbyło się pierwsze z cyklu spotkań z literaturą na wesoło. Na program spotkania złożyły się fraszki i inne utwory satyryczne polskich autorów piszących w okresie od średniowiecza do romantyzmu.

Publiczność mogła usłyszeć utwory Mikołaja Reja, Jana Kochanowskiego, Biernata z Lublina, Ignacego Krasickiego, Wacława Potockiego, Jana Andrzeja Morsztyna, Aleksandra Fredry, Adama Mickiewicza i innych. Słowo wstępne o prezentowanych formach literackich wygłosiła polonistka Marlena Chodor. Utwory czytały uczennice Szkoły Podstawowej nr 6 w Żyrardowie, a muzyką z epoki uatrakcyjniły spotkanie uczennice Państwowej Szkoły Muzycznej w Żyrardowie występujące pod kierunkiem nauczycielek Małgorzaty Sęk i Patrycji Szymańskiej.