Strona główna"Logo Biblioteki

Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna
im. Pawła Hulki-Laskowskiego w Żyrardowie

CENTRALA MPBP, ul. Mostowa 1

Główna biblioteka publiczna miasta Żyrardowa od 1992 roku mieści się w dawnym przedszkolu miejskim.

Na parterze budynku zlokalizowana jest wypożyczalnia, czytelnia tradycyjna i internetowa dla dorosłych oraz dział administracyjno-księgowy. Na piętrze znajduje się gabinet Dyrektora i sala audiowizualna.

Centrala w swoich zbiorach posiada ok. 40 tys. książek. Wśród nich przeszło 70% to literatura piękna, pozostałą część stanowią pozycje naukowe i popularnonaukowe.

Użytkownicy mają WOLNY DOSTĘP do powieści, audiobooków, filmów na DVD, poradników i pozycji popularnonaukowych oraz płyt CD z muzyką

 

Godziny otwarcia

poniedziałek, czwartek 12:00 – 20:00

środa  8:00 – 16:00

wtorek, piątek 10:00 – 18:00

sobota 10:00 – 14:00

Zamówienia/prolongaty pod nr tel. 46 855 40 67

 

Na miejscu w czytelni oferujemy m.in. znaczną kolekcję literatury regionalnej dotyczącej Żyrardowa i powiatu żyrardowskiego oraz ok. 30 tytułów czasopism w formie tradycyjnej lub elektronicznej (w tym gazety lokalne).

Użytkownicy Biblioteki mogą korzystać z 3 bezpłatnych stanowisk internetowych, na których mają dostęp do pakietu biurowego.

Sala audiowizualna może jednorazowo pomieścić 60 osób. Wyposażona jest w zestaw multimedialny oraz tablicę magnetyczną, co pozwala na prowadzenie różnorodnych szkoleń. Służy także spotkaniom lokalnej społeczności, w tym m.in.: samorządowi mieszkańców, Towarzystwu Przyjaciół Miasta Żyrardowa.

Katalog on-line zawiera informacje o zbiorach zgromadzonych we wszystkich 5 placówkach MPBP. Umożliwia dostęp do indywidualnych kont bibliotecznych. Dzięki czemu można (po zalogowaniu) sprawdzić stan wypożyczeń we wszystkich filiach, do których zapisany jest czytelnik. Katalog elektroniczny pozwala także na zamawianie i rezerwowanie zbiorów.

Czytaj w Żyrardowie