Strona główna"Logo Biblioteki

Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna
im. Pawła Hulki-Laskowskiego w Żyrardowie

FILIA NR 6, ul. Mostowa 1

 

UWAGA! Zbiory Filii nr 6, w związku z nagłym wypowiedzeniem umowy najmu, są przeniesione do Centrali Biblioteki przy ulicy Mostowej 1 w Żyrardowie i zostaną udostępnione Czytelnikom od dnia 13 lutego 2023 roku.

Placówka rozpoczęła działalność w “Starej Garbarni” 1 października 2018 roku. Od pierwszego dnia funkcjonowania cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem okolicznych mieszkańców.

Zgromadzono w niej około 8 tys. książek – wśród nich dominuje literatura piękna i popularnonaukowa dla dorosłych. Gromadzone są także w wyborze książki dla dzieci i młodzieży, w tym lektury szkolne.

Do całości księgozbioru czytelnicy mają WOLNY DOSTĘP. Zbiory są na bieżąco uzupełniane o nowości wydawnicze  – roczny zakup to ok. 350 nowych tytułów.

 

Godziny otwarcia

poniedziałek, czwartek 12:00 – 20:00

środa  8:00 – 16:00

wtorek, piątek 10:00 – 18:00

Zamówienia/rezerwacje/prolongaty pod nr tel. 46 855 40 37

 

 

Udostępnianie zbiorów odbywa się przy pomocy systemu elektronicznego Patron. Dzięki temu czytelnicy mają dostęp on-line do centralnego katalogu MPBP, co pozwala im na zamawianie, rezerwowanie i prolongowanie książek. Ponadto katalog umożliwia sprawdzanie stanu swojego konta, a po podaniu bibliotece adresu mailowego, wysyłane są przypomnienia o nadchodzącym terminie zwrotu wypożyczonych pozycji.

W placówce można bezpłatnie skorzystać ze stanowiska internetowego.

 

 

 

Czytaj w Żyrardowie